Seznam sešitů a pomůcek pro žáky na školní rok 2018/2019

 

Sdělení školní jídelny

Od 1.3.2018 se zvyšují finanční normativy na potraviny / cena oběda / pro žáky jednotlivých kategorií takto: 

od 7-10 let         24,-- Kč

od 11-14 let       26,-- Kč

od 15 a více       27,-- Kč 

Informace o změně plateb obdrží žáci písemně a rodiče budou ještě informováni elektronicky.

 
 
POZVÁNKA NA TŘÍDNÍ SCHŮZKY 16. 1. 2018
Třídní schůzky na 2. stupni a v 5. třídě ("velká škola") začínají v 16 hodin, na 1. stupni ("malá škola") začínají v 17 hodin. 
Těšíme se na vás!
 
 
Prosíme rodiče, aby zkontrolovali vlasy svých dětí, ve škole se vyskytly vši. Jedinou prevencí proti vším jsou časté prohlídky vlasů. Pokud zjistíte, že vaše dítě vši má, je povinností rodičů dítě vší zbavit. Děkujeme.
www.novinky.cz/zena/deti/210998-vsi-dokazou-poradne-potrapit-deti-i-dospele.html
 
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ 9. TŘÍDY
V úterý v 16:00 hodin začíná třídní schůzka rodičů, přibližně od 16:15 hodin bude pan výchovný poradce informovat rodiče o přijímacím řízení na střední školy ve školním roce 2017/ 2018 a od 16:30 hodin budou informovat zástupci některých středních škol o studiu v jejich institucích.

 

Dne 7. 11. 2017 se žáci 6. – 9. třídy zúčastní v rámci týdne vědy a techniky představení ÚDIF v Pardubicích v Malé scéně ve dvoře. Odjezd bude v 10:15 od školy objednaným autobusem a po skončení představení bude návrat opět k budově školy. Vyučování bude pro 2. stupeň zkráceno. Ukončeno bude po návratu do školy, který předpokládáme mezi 13:15 a 14:00 hodin. Na tento den nebude pro děti zajištěn oběd, je třeba si vzít s sebou svačinu a pití.
 
Vážení rodiče žáků 9. třídy!
Pro Vaše děti jsme v rámci přípravy na přijímací zkoušky objednali celorepublikové srovnávací testování SCIO z matematiky, z českého jazyka a z obecných studijních předpokladů. Testy slouží k získání kvalitní a nestranné zpětné vazby a porovnání výsledků naší školy s výsledky z jiných škol z celé ČR. Testování proběhne ve škole v období od 30. 10. Škola získá podrobné výstupy o žácích, třídách i škole. Žáci získávají podrobnou zprávu včetně náhledu svého vyřešeného testu.Testy stojí 100 Kč, SRPD přispívá svým členům částkou 50 Kč, takže pro členy SRPD bude třídní učitel vybírat od žáků pouze 50 Kč.
             www.testovani.cz/Projekt/47/narodni-testovani-pro-9-tridu-zs
 
 
Ve středu 11. 10. se koná v Pardubicích Přehlídka středních škol a firem Pardubického kraje (viz aktuality).
 
V pátek 29. 9. 2017 je ředitelské volno.
 
 
Vážení rodiče, poučte prosím opět své děti o tom, jak se mají chovat před a po vyučování a také v době polední přestávky, pokud ji tráví mimo školu. Zajímejte se, kde Vaše dítě tento čas a zvláště polední přestávku tráví. V této době za své dítě nesete plnou zodpovědnost. 
V úterý 12. 9. 2017 skončí žákům vyučování po ukončení akce Projektový den, nejpozději však ve 13 hodin.
 
 
Sledujte prosím Aktuality a Plán na školní rok 2017/2018, kde je napsáno, co všechno čeká vás a vaše děti v naší škole.
 

Zúčastněte se prosím ankety, která bude běžet do 22.9. a rozhodne, zda škola bude nebo nebude mít ve školním roce 2017/2018 svůj facebookový profil. Jeho výhodou by byla možnost snadného zadávání informací o aktuálním dění ve škole (fotografie z různých akcí, zveřejňování diplomů našich žáků, certifikáty o spolupráci s různými subjekty, ...). Profil bude samozřejmě svým nastavením chráněn před případným zneužitím.

 

 

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode