Lyžařský výcvik 2022

Ve dnech 3. 1. 2022 – 7. 1. 2022 jsme chtěli uskutečit v Olešnici v Orlických horách pro naše žáky lyžařský výcvik (LV). Přihlášky byly žákům rozdány v úterý 16. 11. 2021.

Bohužel z důvodu mimořádné situace v souvislosti s šířením nemoci covid-19 jsme se rozhodli lyžařský výcvik v tomto termínu zrušit.

Máme však naději, že se celkově epidemiologická situace zlepší a pokud budou ještě dobré sněhové podmínky v první polovině března, mohl by být výcvik realizován v tomto termínu. 

 

 

S LV je spojena řada úkolů a práce, ale chceme dát možnost žákům naučit se nebo se zdokonalit v lyžařských a snowboardových dovednostech, tak do toho po vynucené roční přestávce jdeme.

Výcvik je prioritně určen pro žáky 7. a 8. ročníku, v případě volných míst pak také pro žáky 9. ročníku.

Uskuteční se na chatě Juráška v Orlických horách, ke které patří 2 svahy s provazovými vleky 50 m a 100 m pro výuku úplných začátečníků a hlavní svah (Kačenčina sjezdovka) 400 m dlouhý, vhodný pro pokročilejší lyžaře. Sjezdovka je po obou stranách zajištěna ochrannými žíněnkami, které jsou umístěny na všech sloupech a pevných bodech v okolí sjezdovky a je na ní k dispozici umělé zasněžování. Na konci sjezdovky jsou rozprostřeny ochranné sítě.

Svah je pravidelně upravován rolbou, v případě potřeby i 2x denně. V případě nedostatečné přírodní sněhové pokrývky využívá provozovatel také sněhových zásob umělého sněhu, běžná vrstva 80 – 100 cm sněhu. Pro děti je nainstalován zpomalovač vleku a obsluha pomáhá s nástupem na vlek i úplným začátečníkům. V horní části sjezdovky bývá několik skokánků a terénních nerovností, na kterých mohou trénovat své dovednosti zkušenější a pokročilejší lyžaři. Velkou výhodou je, že celý lyžařský areál má naše škola pro sebe a nehrozí tedy různá rizika. Lyže máme uloženy po celou dobu u sjezdovky a nemusíme je každý den přenášet.

Ubytování je standartní, objekt má celý k dispozici pouze naše škola – jídelnu, společenskou místnost s video a audio technikou, s možností využívání ostatních sportovišť – stolní tenis, hřiště s umělým povrchem.

Přejme si tedy, ať se lyžařský výcvik může uskutečnit, ať se nám z něj vrátí zdatní lyžaři a snowboardisté a hlavně, ať ho všichni zvládnou ve zdraví.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

 

Další potřebné dokumenty doplníme později.

Lyžařský výcvik 2021

 
V letošním školním roce se vzhledem k nepříznivému stavu v souvislosti s nebezpečným onemocněním covid-19 nebude lyžařský výcvik konat.
Děkujeme za pochopení.
 

Lyžařský výcvik 2020

 
I v letoním školním roce připravujeme lyžařský výcvik zejména pro žáky 6., 7. a 8. ročníku.
 
Termín: 26. – 30. 1. 2020 
 
Kde: Skiareál České Petrovice
 
Ubytování: penzion Na statku 
 
Informace a přihláška: LVK 2020  - úvodní informace
                                  LVK 2020 - potřebné formuláře + podrobné informace 
 

Lyžařský výcvik 2019

Ve dnech 24. - 29. 3. 2019 se uskuteční lyžařský výcvik žáků naší školy na osvědčeném místě v Olešnici v Orlických horách.
Všechny potřebné informace a formuláře k doplnění naleznete v souboru
 
 

Lyžařský vývik 2018

Bližší informace najdete zde: LVZ 2018 Olešnice 
 

Lyžařský výcvik 2017

Ve dnech 26. - 31. 3. 2017 se uskuteční lyžařský výcvik žáků naší školy v Olešnici v Orlických horách.

Bližší informace najdete zde: LVZ 2017 Olešnice.pdf

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode