První místo našich žáků na TECHNOhrátkách v Pardubicích

15.09.2017 09:01

 

Ve středu 13. září se 13 žáků naší školy s panem učitelem Tužilem zúčastnilo projektového dne „TECHNOhrátky“ na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Pardubicích. Úkolem tohoto projektu je přiblížit žákům základních škol zábavnou a hravou formou technické obory a motivovat je k dalšímu profesnímu směrování. Zamyslet se nad svou budoucností sem přijelo 127 žáků z devíti základních škol – ZŠ Komenského z Holic, ZŠ Sezemice, ZŠ Mistra Choceňského z Chocně, ZŠ Horní Jelení, Masarykova ZŠ Dolní Roveň, ZŠ Prosetín, ZŠ Nasavrky, ZŠ Včelákov a ZŠ Čáslavská z Chrudimi.       

Projektový den odstartovalo slavnostní zahájení, kterého se zúčastnila řada prominentních hostů. Radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek dětem zdůraznil, že je čeká příjemný den, kterého se nemusejí obávat. „Název zní TECHNOhrátky, tak si pojďme hrát, protože akce přibližuje technické obory zábavnou formou. Až budete dnes se svými průvodci školou procházet, přemýšlejte už o tom, zda by se vám některý obor líbil do budoucna“.                       

Po úvodním setkání v tělocvičně školy se školy rozdělily do skupin a pod vedením zkušených průvodců z řad středoškoláků skupinky vyrazily poznávat obory budoucnosti, jako jsou robotika, programování, elektrotechnika a elektrická měření. V průběhu dne je čekala čtyři stanoviště, na kterých žáci plnili úkoly. V rámci pájení, které si žáci vyzkoušeli, byli po 45 minutách všechni schopni sestrojit funkční blikačku na kolo. Při práci s osciloskopem si prověřili pečlivost, dokázali si pohrát s programováním desky Arduino nano a sestavili robotické vozítko ovládané tabletem přes Bluetooth.                                                                                         

Na konci dne si žáci rozdělili odměny za celodenní výkony. Vědomostní soutěž vyhráli žáci naší -Masarykovy ZŠ Dolní Roveň, v dovednostní soutěži tato nabídla dramatický závěr, byli třetí. Jako vítězové dostali ovocný dort.

Bylo velice příjemné slyšet, že naše škola vyhrála a vítězství je jistě dobrou motivací pro naše chlapce k dalšímu studiu technických oborů. O vzornou reprezentaci školy se zasloužili Šimon Jirků, Jakub Matoušek, Rudolf Matoušek z VIII. třídy, Jiří Herbst, Adam Hvězda, Jan Jakoubek, Dominik Jelínek, David Kosina, Pavel Mikeš, Filip Podaný, Stanislav Simon, Štěpán Sochor a Adam Šulc z IX. třídy.

Děkujeme a věříme, že i nadále budeme moci psát i o dalších úspěších našich žáků.

Mgr. Zdeněk Tužil

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode