36. ročník Memoriálu Jaroslava Brože

30.09.2018 14:19

Ve čtvrtek 27. 9. proběhl již 36. ročník Memoriálu Jaroslava Brože ve skoku dalekém. Oproti minulým ročníkům byl rekordní počet závodníků i vzácných hostů, snad i díky konání v dopoledních hodinách. Kromě žáků naší školy si přijeli zasoutěžit i žáci ze ZŠ Benešovo nám. Pardubice, ZŠ Ohrazenice, ZŠ Komenského Holice, ZŠ Holubovy Holice a ZŠ Horní Jelení.

Sice nebylo moc teplo, ale nepršelo a před polednem se objevilo i sluníčko, takže podmínky na skoky byly dobré. 
Pro závodníky bylo připravené zázemí v zadní jídelně školy, kde děvčata z devátého ročníku připravovala pečivo s výbornou (každoroční) rybičkovou pomazánkou, jablečné, povidlové a makové buchty a teplý čaj. To všechno ráno připravily kuchařky ze školní jídelny, za což jim patří velké poděkování.

Po slavnostním zahájení Memoriálu se pod organizačním vedením učitele Mgr. Miloslava Poláka postupně vystřídaly ve skocích všechny čtyři kategorie. Vyhlášení výsledků bylo připravené krátce po poledni. Ceny předávali trenéři a bývalí učitelé z řad doprovodu nebo pozvaných hostů.

Mladším žákům předával ceny trenér ze ZŠ Benešovo nám. Pardubice, neboť tato škola drží rekord z roku 1999 (17. ročník, 540 cm), mladším žákyním bývalí učitelé ze ZŠ Štefcova ul. Hradec Králové - rekord z roku 2000 (18. ročník, 477 cm). Starším žákům předal ceny bývalý trenér našeho olympionika Jaroslava Brože a jeho jmenovec, Radek Brož (držitel rekordu s hodnotou 627 cm  je z roku 2001, 19. ročník, závodník za AC Pardubice). Vítěz této kategorie zároveň obdržel také putovní pohár věnovaný Asociací školních sportovních klubů, který mu je propůjčen do příštího ročníku. Předával Jaroslav Brož mladší, syn.

Ceny pro starší žákyně předal pan Pavel Hladík, bývalý ředitel Kulturního domu Holice a starosta Holic (rekord z roku 1989, 7. ročník, 542 cm).

Ve zvláštní kategorii byli oceněni ještě i nejlepší "Roveňák" a "Roveňačka", tzn. nejlepší žáci naší školy:

chlapec - Patrik Výborný - 3. místo starší žáci, 452 cm,

dívka - Štěpánka Johanová - 4. místo mladší žákyně, 390 cm.

Ceny předali současná ředitelka školy Mgr. Jarmila Michálková a bývalý ředitel a zároveň "autor" myšlenky Memoriálu Mgr. Břetislav Zahálka.

Děkujeme všem závodníkům a organizátorům za výkony a zdárný průběh celé akce. Děkujeme také sponzorům za finanční prostředky na zakoupení cen a občerstvení (Asociace školních sportovních klubů Pardubice, SRPD při MZŠ Dolní Roveň).

A všechny zveme na příští, 37. ročník v roce 2019.

Mgr. Jana Sevránková

Výsledkové listiny naleznete v příloze.

Výsledky 2018.pdf (494729)

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode