Agentura Pernštejni - Řím

22.10.2018 10:01

V pondělí 15.  října zhlédli žáci 5. až 9. ročníku hodinové vystoupení Agentury Pernštejni pod názvem Řím. Celkem to bylo jejich čtvrté vystoupení na naší škole. 
Jedná se o výukové pořady z určitého období historie, podané ale zábavnou formou, kdy je "přednáška" doplněna historickými kostýmy, ukázkami zbraní a také soubojem.
Tentokrát jsme se přenesli do prvního století před naším letopočtem, do krize římské republiky. Byli jsme zasvěceni do organizace římské armády bojující proti sousedním Germánům. Zástupci žáků každé třídy si zkusili, jak funguje vojenská bojová formace zvaná "želva"... 
Poznali jsme římského vojevůdce, konzula a pozdějšího diktátora Gaia Julia Caesara a byli svědky jeho vraždy na schodech senátu... Seznámili jsme se s charaktery a osudem následných římských císařů...
Vrcholem programu bylo poznání tajemství gladiátorských zápasů a také očekávaný souboj obou protagonistů. 
Žákům se vystoupení líbilo a oba účinkující byli odměněni zaslouženým potleskem.
Mgr. Jana Sevránková

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode