Aktuální informace k návratu žáků 2. stupně do školy od 3. 5. 2021

29.04.2021 08:13

Vážení rodiče, milí žáci,

dnes odpoledne vláda schválila postupný návrat žáků 2. stupně do škol Pardubického kraje. Výuka bude stejně jako na 1. stupni probíhat rotačně, pro žáky se bude střídat týden ve škole s týdnem distanční výuky. Navíc všichni žáci budou dvakrát týdně povinně testovaní, výjimku tvoří žáci, kteří prodělali Covid-19 v posledních 90 dnech a mají na to potvrzení (stačí třídnímu učiteli přeposlat SMS z hygienické stanice).

Do datové schránky školy zpráva o návratu žáků 2. stupně zatím nepřišla, vycházíme tedy ze zpráv zatím neoficiálních, abyste byli co nejdříve informovaní.

Vzhledem k umístění tříd ve škole a zachování vyváženého počtu žáků ve škole v týdnu od 3. 5. 2021 nastoupí do naší školy žáci 8. A, 8. B a 9. třídy.

Prosíme rodiče, aby žákům nezapomněli přihlásit obědy.

Vzhledem k velmi opožděnému oznámení informace ze strany vlády a MŠMT nejsme v jednoduché situaci. Musíme urychleně rozhodnout o testovacích místech pro další žáky a připravit změnu rozvrhů, neboť se některé videokonference překrývají s rozvrhem prezenční výuky. Zároveň díky rotační výuce mnozí učitelé budou v jednom dni střídat hodiny prezenční a hodiny distanční výuky, což je velmi náročné.

Pevně věřím, že i přes náročnost celé situace návrat žáků 2. stupně, na který se ve škole velmi těšíme, zdárně zvládneme, jako jsme zvládli i téměř sedm měsíců náročné distanční výuky.

Přeji Vám všem pevné zdraví a děkuji předem za součinnost se školou.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy