„AUTOhrátky“ v Holicích

01.12.2018 13:09

V úterý 27. listopadu se 22 žáků naší školy s panem učitelem Tužilem zúčastnilo projektového dne „AUTOhrátky“ na Střední automobilové škole v Holicích. Úkolem tohoto projektu je přiblížit žákům základních škol zábavnou a hravou formou technické obory a motivovat je k dalšímu profesnímu směrování. Zamyslet se nad svou budoucností sem přijelo 75 žáků ze šesti základních škol – ZŠ Spořilov, ZŠ Polabiny III, ZŠ bratranců Veverkových z Pardubic, ZŠ Felberova ze Svitav, ZŠ Březová nad Svitavou a Masarykova ZŠ Dolní Roveň. Motto bylo: „Název zní „AUTOhrátky“, tak si pojďme hrát, protože akce přibližuje technické obory zábavnou formou. Až budete dnes se svými průvodci školou procházet, přemýšlejte už o tom, zda by se vám některý obor líbil do budoucna“.                                                                                                                               

Projektový den odstartovalo slavnostní zahájení ve velkém sále ZUŠ Karla Malicha v Holicích, kde  se žáci z jednotlivých škol rozdělili do skupin a pod vedením  svých průvodců z řad studentů hostitelské školy vyrazili do SŠA poznávat hlavní obory. Žáci si vyzkoušeli na stanovištích sestavovat a proměřovat elektrické obvody (obor autoelektrikář), pracovat s plechovými částmi – řezat, stříhat, ohýbat, nýtovat (obor autoklempíř), rozmontovat a smontovat jednoduché součásti aut a kol (obor automechanik a opravář cyklistických kol). V rámci práce v kovodílně si mohli žáci vyrobit jednoduchý stojánek na tužky s motivem auta. V některých učebnách zhlédli výuku maturitních oborů autotronik a silniční doprava.                                                                                                                                                         

Závěrečná část se odehrávala opět ve velkém sále ZUŠ Karla Malicha, kde proběhla poslední soutěž v určování pomůcek a věcí používaných ve SŠA a závěrečné  vyhodnocení. Naši žáci v konečném pořadí skončili třetí. Děkujeme a věříme, že i nadále budeme moci psát o úspěších našich žáků.                                                                                                             

Všem se „AUTOhrátky“ líbily a některé žáky akce natolik zaujala, že uvažují o studiu na této škole.

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode