Čert a Mikuláš

11.12.2017 06:41
V úterý dopoledne chodili v Dolní Rovni čerti. Byli sice jenom na základní škole, ale i tak to stálo za to... 
Výškou nepřehlédnutelný Mikuláš a dva opravdu oškliví čerti v maskách budili rozruch i u projíždějících aut, u malých dětí ale "řádily" více roztomilé čertice... Zkontrolovali jsme připravené pomůcky na hodinu, ořezané pastelky i vyčištěné zuby, přečetli z "knihy hříchů", kdo zlobí a neposlouchá, pochválili ty hodné a domluvili se, kdo se polepší. Kdo protestoval a nechtěl, ten si za dveřmi vyzkoušel, jaké to je být v pytli.

Mikuláš s pomocí andělů rozdal sladkosti a na oplátku si vyslechl v každé třídě básničku nebo písničku. A zazpívala dokonce i paní ředitelka...

Na závěr jsme všem popřáli hodně zdraví do nového roku a slíbili, že za rok zase přijdeme všechny zkontrolovat.
Mgr. Jana Sevránková a "pekelníci"

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode