Člověk na planetě Zemi na velké škole

29.04.2019 08:14

Dne 25.4. 2019 proběhl na naší škole projektový den Člověk na planetě Zemi. Tuto akci připravila paní učitelka Iva Vojtková společně s vybranými žáky z 8. a 9. ročníku. V jednotlivých učebnách i venkovních prostorách byla připravena různá, tematicky zaměřená stanoviště. Na jednom z nich jsme mohli sledovat „cestu“ bavlny, a to nejenom jako prezentaci s videem, ale žáci si mohli vyzkoušet i praktické poznávání bavlněných látek, sestavit puzzle s obrázky bavlníku, seskládat obrázky tak, jak jednotlivé činnosti pěstování, sklizně a následného zpracování bavlny následují za sebou. Na dalším stanovišti si děti mohly vyzkoušet deskovou hru Ekopolis. Ta je zaujala natolik, že žádaly i těžší verzi této „deskovky“. Venku na hřišti se pak žáci proběhli a zkusili si svou šikovnost formou zdolávání vzdálenosti ve dvojici se „slepenými“ rameny, boky, nárty… Na dalším venkovním stanovišti poznávali sami sebe formou různých zábavných a zajímavých her a testů. Jak dochází ke znečištění planety Země, se žáci dozvěděli formou prezentace o havárii černobylské elektrárny a prostřednictvím velmi znepokojujících videí. Dívky z osmé třídy jim pak ukázaly i děsivé následky této katastrofy. Na stanovišti zdravé výživy se někteří poprvé setkali s pojmy tofu, humus, šmakoun, nebo je poprvé ochutnali. Osmáci připravili vynikající pochoutky z těchto zdravých pokrmů a my jsme je postoupili našim chuťovým buňkám ke zpracování. Někteří žáci byli velmi mile překvapení chutí zdravých potravin.

Celý den byl nabitý různými akcemi, prezentacemi, soutěžemi a musím uznat, že byl nejen poučný, ale i zábavný. Děkujeme paní učitelce a jejím svěřencům za kvalitně připravený projektový den a budeme se těšit na další.             Mgr. Ivana Šmaterová

    

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode