Cyklovýlet VI. třídy očima Aničky Drábkové

24.06.2018 22:41

A je to tady! Konec školního roku a s ním spojené plánování výletu. Naše šestá třída se rozhodla jet na kolech. Trasu nám vybral pan školník Žierik tak, aby téměř vůbec nevedla po silnicích, kde jezdí auta.

Dne 14. 6. jsme se sešli před školou a počkali, až nám všem pan řidič Pištora s pomocí pana Herbsta naloží kola na cyklovlek. Abychom zaplnili autobus, jeli jsme společně s osmou třídou, která absolvovala stejnou trasu, jen s několikaminutovým náskokem, abychom se vzájemně nepletli.

Trasa výletu byla místy náročná, vedla z Bílého koně terénem po turistických i cyklistických stezkách, ale všichni jsme ji zvládli. Dokonce jsme překonávali i kořeny stromů, kamenité stezičky a můstky přes potoky. Během cesty jsme si udělali zastávku v Pivnické rokli, která nás všechny uchvátila svou nádherou. Rokle je velmi dlouhá, a tak jsme ji nestihli projít a prolézt úplně celou. Z „Pivnice“ se nikomu nechtělo, ale museli jsme se sbalit a pokračovat dál. Po cestě nám všem vyhládlo, a tak jsme se těšili do restaurace Polanka, kde jsme měli objednaný oběd. Poté jsme ještě vyrazili na krátkou projížďku do okolí přes Roudnou do Vranice. Po návratu k Polance jsme naložili kola a vrátili se domů. Výlet se nám všem líbil a někteří by snesli ještě více kopců a kilometrů. Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce, panu školníkovi a rodičům, kteří s námi tento výlet absolvovali.

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode