Den jazyků

09.10.2018 08:07

U příležitosti Dne jazyků měli naši žáci možnost shlédnout hudební představení v angličtině Music Stars a v rámci animačního programu se přesvědčit o tom, že němčina nekouše.

Marv je rodilý mluvčí z Nového Zélandu a společně s českou asistentkou a zároveň zpěvačkou Lucií nám představili hudební ikony z let šedesátých až devadesátých. (Elvis Presley, the Beatles,  Queen, ABBA, Aretha Franklin…)  Pořad probíhal formou soutěže mezi jednotlivými třídami, děti hádaly jména hvězd a kapel pomocí hudebních ukázek, převleků nebo různých nápověd. Body pro třídu získaly i hlasitým zpěvem. Závěr patřil kapitánům tříd, kteří v rychlotestu zúročili to, co si během pořadu zapamatovali. Nadšení pro soutěž bylo nezměrné, vše se neslo ve veselém duchu a nakonec se i tančilo. Odměnu pro první stupeň si odnesla 4. třída a za druhý stupeň bodovala 6. třída.

Mgr. Vojtěch Homolka je člen organizace Tandem, která se zabývá mimo jiné tzv. jazykovými animacemi pro žáky, kteří se učí německému jazyku. Cílem je motivovat žáky k výuce němčiny a přiblížit tento cizí jazyk zábavnými aktivitami. Program si vyzkoušeli žáci 7. a 8. třídy s větším i menším nadšením.    https://www.tandem-org.cz/                                                                           Mgr. L. McGrath

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode