22.04.2022 20:36

Ve středu 20. dubna se uskutečnil na naší škole projekt Den Země. Vybraní žáci 8. a 9. tříd si pod vedením Mgr. M. Kopové (garant projektu) připravili zajímavé programy z různých oblastí. Malou školu navštívili právě naši osmáci a předvedli programy na téma Zvířata na farmě pro naše prvňáčky a druháčky. Pro třeťáky a čtvrťáky si připravili náročnější téma - Vesmír. Žáci pak odpovídali na různé otázky, luštili křížovky. Na velké škole měli deváťáci připraveno celkem pět stanovišť.

1. Exotické ovoce - zde probíhalo seznámení s exotickym ovocem a jeho ochutnávka - žáci poznávali papáju, nashi, liči a další pro nás neznámé ovoce, vyluštili křížovku.

2. Odpady - žáci zhlédli zajímavou prezentaci, vyzkoušeli si test EKO STOPA.

3. Nápoje a pochutiny - pro žáky také připravená velmi nápaditá hodina spojená s ochutnávkami různých čajů a oříšky.

4. Vesmír - i zde měly žákyně připravenou vydařenou a poučnou prezentaci spojenou s následnými kvízy a úkoly.

5. Sportovní aktivity - žáci měli připravené i sportovní aktivity v tělocvičně sokolovny - opičí dráhu spojenou s poznávačkou 30 zvířat.

Program byl velmi pestrý a bohatý jak na témata, tak i aktivity pro žáky. Myslíme si, že byl velmi povedený a žáci si z něj určitě odnesli spoustu informací i pěkných zážitků. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě náročného šestihodinového dopoledne, i všem zúčastněným žákům.                                                                       Mgr. M. Kopová, Mgr. J. Balášová, Z. Švandová (IX.B).