Dopravně – servisní a prezentační den SŠA (Střední škola automobilní) v Holicích.

08.10.2018 07:37

 

Ve středu 3. října 2018 navštívilo 15  žáků VIII. a IX. třídy s panem učitelem Tužilem Střední školu automobilní  v Holicích. Nejprve si všichni prohlédli venkovní stanoviště na dvoře školy s ukázkou osobních a nákladních aut. K vyzkoušení byly i trenažery motocyklu, osobního i nákladního auta. Ale největším lákadlem byla možnost nechat se vyzvednout do výšky 50m obrovským jeřábem ve vyhlídkové gondole. Z ní byl krásný rozhled po širokém okolí. Následovala prohlídka školy s odbornými učebnami a poté i pracoviště praktických činností. Zde si učni ověřují a převádějí  své teoretické znalosti do praxe. Mají dobře vybavená pracoviště s modely částí aut i osobní auta, na kterých mohou vyhledávat a diagnostikovat simulované závady autotronici pomocí moderních přístrojů a odstraňovat poruchy poté zkouší  automechanici a autoelektrikáři. Poškozené plechové části čekají na zručné ruce autoklempířů. Ve vyšších ročnících už skutečně opravují osobní auta zákazníků za bedlivého dozoru mistrů odborného výcviku. Po prohlídce školy jsme se přesunuli na parkoviště na náměstí. Zde žáci SŠA zdarma prezentovali svoje profese kontrolou a drobným seřizováním aut zájemcům z řad veřejnosti. Ke zpestření naší exkurze přispěly i partneři SŠA. BESIP s testy a simulací pohybu opilého člověka. Policie ČR ukázala techniku na silniční kontroly – radary statické i mobilní v autech. Předvedené moderně vybavené mobilní stanoviště cizinecké policie umožňuje odhalovat padělané pasy, porovnávat parametry dokumentů s databázemi. Zazávodit si  bylo možné i s modely rádiem řízených aut. Vystavena byla i elektrokola s možností vyzkoušení. Program tradičně pestřili  hasiči ukázkou zásahu u havarovaného auta s vyproštěním osob z vozu.

Exkurze se všem našim žákům líbila, získali představu o oborech na SŠA a někteří si studijní či učební obor na této škole v budoucnu zcela jistě vyberou.

 

                                                           Mgr. Zdeněk Tužil, výchovný a kariérový poradce

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode