Dopravní výchova v páté třídě

24.01.2018 23:41

V pátek 19. 1. se uskutečnila v páté třídě přednáška pana školníka P. Žierika na téma „Cyklistika a vše, co s ní souvisí.“ Mnoho dětí totiž jezdí do školy na kole či koloběžkách, bohužel jezdí neosvětlené, bez reflexních pomůcek, přilby vozí na řídítkách. Kola mívají ve špatném technickém stavu. O tom všem jim pan školník vyprávěl - jaké je povinné vybavení jízdního kola, jak o něj pečovat, jak opravit píchlou duši, proč je nutné to či ono. A proč je dobré jezdit na kole? Kam všude se dá dojet a co je možné vidět? Jaké jsou krásy k vidění u nás v Česku nebo v cizině? Vše doplnil hezkými videi a fotografiemi ze svých jízd na kole. Jezdit na kole je krásný koníček, ale je nutné trénovat a také dodržovat dopravní předpisy a myslet na svoji bezpečnost a zdraví. Žákům i mně se beseda moc líbila. Děkujeme p. školníkovi za hezkou a smysluplnou dvouhodinovku.                                     

Mgr. J. Balášová, tř. uč.

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode