Důležité informace k výuce žáků, čestné prohlášení

18.05.2020 21:34

V současnosti naši školu od 12. 5. 2020 navštěvuje 16 žáků 9. třídy, kteří se při dodržení všech pravidel bezpečného chování připravují na přijímací zkoušky.

Od pondělí 25. 5. 2020 budou první stupeň navštěvovat žáci, jejichž rodiče je přihlásili k docházce ve skupinách v maximálním počtu 15 dle platné metodiky MŠMT.

Žáci musí přinést s sebou od zákonného zástupce podepsané čestné prohlášení, že jsou zdraví a že jsou zákonní zástupci žáka seznámeni s rizikovými faktory, podle kterých může být žák zařazen do rizikové skupiny.

Ti zákonní zástupci, kteří si nebudou moci sami vytisknout z webových stránek stažené čestné prohlášení, si ho mohou od úterý 19. 5. vyzvednout v budově školy v Dolní Rovni (tam, kde je ředitelství školy).

Od 25. 5. 2020 začne vařit školní kuchyně. Zákonní zástupci, nezapomeňte v případě zájmu o stravování pro vaše dítě, obědy u vedoucí školní jídelny včas přihlásit.

Aby byla škola z pohledu hygieny úplně bezpečná, místní jednotka dobrovolných hasičů provede celkovou dezinfekci prostor školy. Hasiči, děkujeme!

V těchto dnech ministr školství hovoří o tom, že by rád vrátil do škol i žáky druhého stupně. Zatím však vláda tento další krok v otevření škol neschválila, ani nebyly vydány žádné konkrétní pokyny a ustanoveny podmínky tohoto opatření.

Úplně definitivní je fakt, že až do konce školního roku má stále převládat ve školách výuka na dálku. Proto žádáme zákonné zástupce, aby své děti stále vedli k zodpovědnosti za výsledky své práce a motivovali je k další školní činnosti.

Vážení zákonní zástupci, velmi si vážíme spolupráce s vámi, děkujeme vám za ni a přejeme vám hlavně pevné zdraví.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

čestné_prohlášení.pdf