Důležité upozornění

04.11.2019 08:09

Vážení rodiče!

Z důvodu rostoucích problémů českého školství a jejich neřešení českými politiky, vyhlásily školské odbory na středu 6. listopadu 2019 stávku. Zaměstnanci škol chtějí stávkovat především za kvalitnější školství pro Vaše děti. Kvůli dlouhodobému podfinancování školství, kdy jde na školství o 25 procent méně financí vzhledem k hrubému domácímu produktu, než činí průměr EU, chybí školám peníze na pomůcky pro žáky, vybavení škol počítačovou technikou nebo na provozní personál. Třídní učitelé dostávají průměrně 25 Kč za hodinu, minimální mzda je třikrát vyšší. Výše platů učitelů odpovídá pouhým 64 procentům všech vysokoškolsky vzdělaných pracovníků v České republice, což je nejméně ze států Evropské unie. Nástupní platy pedagogů jsou nízké a rostou velmi pomalu, proto absolventi pedagogických fakult jdou raději pracovat mimo školství, kde mzdy rostou mnohem rychleji. Z důvodu velmi nízkých platů nepedagogických zaměstnanců škol je stále obtížnější obsadit ve školách jejich pozice.

I naše škola se ke stávce připojí.  Z organizačních důvodů, kdy všichni zaměstnanci školy (pedagogičtí i nepedagogičtí) se ke stávce připojí, nebude možno zajistit výuku žáků ani dohled nad nimi. Školní družina a školní jídelna z důvodu stávky také nebudou fungovat. Proto na středu 6. 11. 2019 vyhlašuji pro žáky školy ředitelské volno.

Děkuji předem za Vaše pochopení. Zaměstnanci škol bojují za budoucnost našeho školství.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy