Exkurze do Českého rozhlasu Pardubice

19.05.2022 14:28

V úterý 17. 5. jsme se s paními učitelkami Sevránkovou a Šmaterovou a také našimi maskoty - sloničkou Toničkou a sloníčkem Toníčkem, kteří nesměli chybět, vydali na exkurzi do Pardubic do Českého rozhlasu. Počasí nám nepřálo, a tak jsme na místo určení dorazili pěkně promoklí.

V rozhlase se nás ujal šéfredaktor - pan Zdeněk Novák, povyprávěl nám, jak to u nich chodí, a provedl nás zázemím. Vzal nás i do místnosti, kde probíhá nahrávání, s jedním z nás vedl rozhovor a na něm nám ukázal, jak se potom nahrávka upravuje, jak se vkládá hudba, jak se odstraňují šumy, či se z klasického rozhovoru udělá humorný. Pustil nám i přeřeky, které za rok nastřádali a které nás velice pobavily. Nakonec každému z nás zaměstnanci rozhlasu darovali sešit a propisku na památku a my se s panem šéfredaktorem rozloučili.

Pokračovali jsme dál na zámek podívat se na pávy, ale opět jsme absolvovali pěknou spršku. Poobědvali jsme  v pizzerii Galera a cestou na autobus jsme se ještě podívali po paláci Atrium.

Exkurze se nám vydařila, vrátili jsme se sice mokří, ale plní zážitků.

Chtěli bychom tímto poděkovat panu Novákovi za jeho laskavost a pěkný a poučný výklad. Sedmáci

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode