Exkurze do Záchranné stanice a ekocentra Pasíčka

19.06.2021 17:14

Ve čtvrtek 10. června 2021 jsme s prvňáčky podnikli naši první exkurzi. Navštívili jsme Záchrannou stanici a ekocentrum Pasíčka nedaleko Proseče. Nejeli jsme však s prázdnou. Povedlo se nám nasbírat přibližně 25 tašek nejrůznějších věcí (pečivo, zrní a další potraviny, úklidové a desinfekční prostředky apod.), které stanice využije pro péči o zraněná zvířata – za což všem, kteří k „sbírce“ přispěli, moc děkuji.

Po příjezdu a předání našeho příspěvku nás zaměstnanci stanice provedli, seznámili s chodem stanice a ukázali zvířátka, o která se v současné době starají. Prvňáčci tak měli možnost na vlastní oči vidět nejrůznější dravce (orla, motáka, poštolky apod.), sovy, pěvce (vrány, havrany apod.), ale i zvířátka jako jezevce, lišku, medvídka mývalovitého, nutrii, rysa, divočáka nebo pštrosa.

Myslím, že se všem exkurze líbila a prvňáčci tak získali nový pohled na práci lidí se zvířaty.                  Mgr. Tereza Kaplanová

 

                                                                                                      

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode