Exkurze na letišti v Pardubicích

09.05.2022 11:18

V pátek 6. května 2022 jsme jeli 8., 9.A a 9.B na exkurzi na civilní letiště EBA do Pardubic. Po příjezdu jsme měli možnost sledovat přes sklo odbavování nových cestujících do Alicante (Španělsko) a vedle haly přílet letadla z dané destinace.

Prošli jsme bezpečnostní kontrolou v odletové hale nového terminálu. Podle pokynů zaměstnanců jsme odevzdali všechny kovové předměty a prošli bezpečnostním rámem. Dozvěděli jsme se, co všechno smíme a nesmíme vzít na palubu letadla a co bude následovat při porušení předpisů a šli jsme se na letištní plochu podívat na odlet odbaveného letadla zpět do Španělska.

Poté jsme se z kapacitních důvodů rozdělili na dvě skupiny a s druhým “průvodcem” na střídačku navštívili tzv. technické zázemí (cisterny na čerpání paliva, čištění letištních toalet, přístroje na odstraňování námrazy na ploše apod.…..) a příletovou halu (celní a pasová kontrola, výdej zavazadel…). Probrali jsme i případy ztráty či poškození zavazadel a následné možnosti reklamace. Náš průvodce ochotně zodpověděl i naše zvídavé dotazy (zkoumání otisků prstů, do budoucna i sken oční rohovky, použití cvičených psů na případný výskyt drog nebo zjištění střelných zbraní).

Někteří spolužáci uvítali i informace o možnosti brigády na letišti - odbavování a vydávání zavazadel cestujících.

Před halou jsme si na závěr udělali společnou fotografii a poděkovali za uskutečněnou prohlídku. 

Oceňujeme profesionální ale zároveň vstřícný přístup zaměstnanců i výklad uzpůsobený věku posluchačů. Děkujeme.

Natálie Kočová 9.A, Mgr. Jana Sevránková, tř. uč.

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode