Fyzikální a chemické pokusy

16.10.2019 07:26

27.9. 2019 proběhla na naší škole ukázka chemických pokusů pro žáky 1. až 9. ročníku. Jak ti nejmenší, tak ti největší si vše užívali plnými doušky.

Pokusů bylo opravdu hojné množství, což přispělo ke skvělé náladě publika. Mezi pokusy patřily i jednoduché pokusy jako stavění plechovky na hranu pomocí vody, ale také například velice efektní a nebezpečně vypadající pokusy s ohněm.

Čím nebezpečnější tím lepší, žáky totiž nejvíce zaujala výroba „raketky“ nebo „zapálení ruky“, které v provedení profesionála zas až tak moc nebezpečné nejsou, avšak zkoušet doma by se opravdu neměly.

Celkově se celá akce povedla a všichni odcházeli s úsměvem na tváři a brčkem, ze kterého si díky této přednášce umí vyrobit píšťalku.    Daniela Klepalová

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode