Fyzikální divadlo pro malé diváky

12.12.2017 23:09

V pondělí 11. 12. si naši deváťáci připravili fyzikální divadlo pro školku a druháčky. Nejprve přišli s pokusy, které dětem předvedou a jež si mohou i ony samy zkusit. Pak Wendy Šprincová sepsala krásnou pohádku o princi, který zachraňoval princeznu a cestou musel plnit různé úkoly – vyrobit zubní pastu pro slona, roztančit rozinky, spustit sopku, přebrodit se bahnem, zvednout sníh a mnohé další. Jak se to princi povedlo, nejprve ukázali naši nejstarší žáci mladším dětem, pak si ale děti samy zkusily nelehké princovy úkoly. Obě skupiny byly úžasným, nadšeným a pozorným publikem, za což jim i paním učitelkám velmi děkujeme. Pokusy se podle ohlasů přítomných líbily, jakož i pohádka, která by se prý měla díky své kvalitě účastnit i literární soutěže.

Za sebe bych chtěla poděkovat nejen zúčastněným, ale i pořadatelům, tedy žákům deváté třídy, kteří byli zapálení, nadšení a ochotní. Projevili velkou trpělivost s dětmi, vysvětlovali, předváděli, neustále myli ručičky zapatlané „bílým“ blátem.

A že věda přináší oběti, o tom svědčí i pár baněk, které při pokusech vzaly za své. Zraněn naštěstí nikdo nebyl, jen se muselo uklízet.

 

Ivana Šmaterová

Fotografie použita dle Creative Commons Richard George Davis  Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode