Fyzikální divadlo pro malé diváky

12.12.2017 23:09

V pondělí 11. 12. si naši deváťáci připravili fyzikální divadlo pro školku a druháčky. Nejprve přišli s pokusy, které dětem předvedou a jež si mohou i ony samy zkusit. Pak Wendy Šprincová sepsala krásnou pohádku o princi, který zachraňoval princeznu a cestou musel plnit různé úkoly – vyrobit zubní pastu pro slona, roztančit rozinky, spustit sopku, přebrodit se bahnem, zvednout sníh a mnohé další. Jak se to princi povedlo, nejprve ukázali naši nejstarší žáci mladším dětem, pak si ale děti samy zkusily nelehké princovy úkoly. Obě skupiny byly úžasným, nadšeným a pozorným publikem, za což jim i paním učitelkám velmi děkujeme. Pokusy se podle ohlasů přítomných líbily, jakož i pohádka, která by se prý měla díky své kvalitě účastnit i literární soutěže.

Za sebe bych chtěla poděkovat nejen zúčastněným, ale i pořadatelům, tedy žákům deváté třídy, kteří byli zapálení, nadšení a ochotní. Projevili velkou trpělivost s dětmi, vysvětlovali, předváděli, neustále myli ručičky zapatlané „bílým“ blátem.

A že věda přináší oběti, o tom svědčí i pár baněk, které při pokusech vzaly za své. Zraněn naštěstí nikdo nebyl, jen se muselo uklízet.

 

Ivana Šmaterová

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode