Halloween na naší škole

30.10.2021 19:43

 

V Česku nejde o tradiční svátek. Děti se ale velmi rády oblékají do strašidelných kostýmů, je to pro ně velká legrace a zábava. Tradičními znaky jsou čarodějky, duchové, kostlivci, černé kočky a další různé příšery. Typickými barvami jsou oranžová a černá - oranžová symbolizuje podzim a černá temnotu a smrt. K Halloweenu patří i vyřezané dýně. A jelikož i my ve škole si chceme užít zábavu a legraci, vyhlásili jsme na velké škole společně se Žákovským parlamentem Halloweenské dopoledne spojené se soutěží o nejzajímavější a nejoriginálnější masku. Masek přišlo hodně, stejně tak i na malé škole.                 

Na obou budovách byly týden předem vyhlášeny další soutěže - ŠD vyhlásila soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni, ŽP o zajímavou podzimní dekoraci. Dýně byly vystavené před malou školou, sešlo se jich cca 48. Výborný nápad! Do krabičky mohl hlasovat každý, kdo měl chuť podpořit tuto originální soutěž. Pět vítězných výtvorů se jmény vítězů najdete ve fotogalerii. Podzimní dekorace na velké škole se také objevily, i když ne tak v hojném počtu. Některé si ale zaslouží velkou pochvalu.  Děkujeme moc všem, kteří se rádi zapojují do našich aktivit a podporují dobré myšlenky, děkujeme rodičům, kteří nám v tom pomáhají. Děkujeme také všem organizátorům.  Mgr. J. Balášová, garant ŽP

Zajímavá angličtina ve IV. třídě                                                                                                                                                                                                                V úterý 26.10. jsme si připomněli svátek, který se slaví v anglicky mluvících zemích – Halloween. Žáci mohli přijít do školy v kostýmech. Měli vypadat tajemně, strašidelně. Někteří se tohoto úkolu zhostili velmi zodpovědně. Posuďte sami, fotografie najdete ve fotogalerii.                                                                                    Mgr. Alena Poláková

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode