Informace k lyžařskému výcviku

15.11.2021 00:10

Ve dnech 3. 1. 2022 – 7. 1. 2022 uskutečníme v Olešnici v Orlických horách pro naše žáky lyžařský výcvik (LV).

S LV je spojena řada úkolů a práce, ale chceme dát možnost žákům naučit se nebo se zdokonalit v lyžařských a snowboardových dovednostech, tak do toho po vynucené roční přestávce jdeme.

Výcvik je prioritně určen pro žáky 7. a 8. ročníku, v případě volných míst pak také pro žáky 9. ročníku.

Uskuteční se na chatě Juráška v Orlických horách, ke které patří 2 svahy s provazovými vleky 50 m a 100 m pro výuku úplných začátečníků a hlavní svah (Kačenčina sjezdovka) 400 m dlouhý, vhodný pro pokročilejší lyžaře. Sjezdovka je po obou stranách zajištěna ochrannými žíněnkami, které jsou umístěny na všech sloupech a pevných bodech v okolí sjezdovky a je na ní k dispozici umělé zasněžování. Na konci sjezdovky jsou rozprostřeny ochranné sítě.

Svah je pravidelně upravován rolbou, v případě potřeby i 2x denně. V případě nedostatečné přírodní sněhové pokrývky využívá provozovatel také sněhových zásob umělého sněhu, běžná vrstva 80 – 100 cm sněhu. Pro děti je nainstalován zpomalovač vleku a obsluha pomáhá s nástupem na vlek i úplným začátečníkům. V horní části sjezdovky bývá několik skokánků a terénních nerovností, na kterých mohou trénovat své dovednosti zkušenější a pokročilejší lyžaři. Velkou výhodou je, že celý lyžařský areál má naše škola pro sebe a nehrozí tedy různá rizika. Lyže máme uloženy po celou dobu u sjezdovky a nemusíme je každý den přenášet.

Ubytování je standartní, objekt má celý k dispozici pouze naše škola – jídelnu, společenskou místnost s video a audio technikou, s možností využívání ostatních sportovišť – stolní tenis, hřiště s umělým povrchem.

Přejme si tedy, ať se lyžařský výcvik může uskutečnit, ať se nám z něj vrátí zdatní lyžaři a snowboardisté a hlavně, ať ho všichni zvládnou ve zdraví.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode