Informace ředitelky školy ke stravování žáků

11.11.2020 13:42

Vážení rodiče, milí žáci,

věnujte prosím pozornost následující informaci.

V době distančního vzdělávání mají žáci nárok na dotovaný oběd. Tuto možnost jsme vám již nabídli, využívají ji momentálně rodiče průměrně pro 35 dětí. Obědy jsme vám dosud vydávali v plastových menu boxech, které nejsou pro přenos úplně praktické, tekuté jídlo se snadno vylije.

Proto jsme se rozhodli pro nový způsob balení obědů. Jídlo budete dostávat v zatavené recyklovatelné krabičce, ze které jídlo nevyteče. Krabička je fólií dokonale uzavřena a tím je manipulace s jídlem velmi snadná. Jídlo je tedy hygienicky a bezpečně zabalené. Pro ohřátí jídla v mikrovlnné troubě je potřeba fólii propíchnout nožem a nechat ohřívat.

Balicí stroj vhodně využijeme i v případě, pokud si v době prezenční výuky budete potřebovat oběd pro své dítě odnést domů – tím odpadne kuchařkám manipulace s vaším jídlonosičem a budou pečlivě dodrženy hygienické zásady a předpisy.

Tímto způsobem začneme vydávat obědy vašim dětem od 12. 11. 2020.

Pokud byste někteří další, kteří ještě obědy svým dětem v době distanční výuky neodebíráte, měli zájem, stačí si obědy již známým způsobem přihlásit.

Po dobu distanční výuky přispívá zřizovatel školy částkou 6 Kč na v současné době vydávané menu boxy, používáním balícího stroje se náklady sníží na 5 Kč.

Věříme, že s touto službou budete spokojeni a naše snaha o zlepšení péče pro naše strávníky vás potěší.

Děkujeme za vaši důvěru a váš zájem.

V případě nejasností kontaktujte vedoucí školní jídelny paní Michaelu Synkovou.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Mgr. Jarmila Michálková