Informativní schůzka

20.06.2018 23:14

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

zveme vás na informativní schůzku, která se koná 21. 6. 2018 v 17:00 v učebně 4. třídy (budova Horní Roveň 76, přízemí vlevo). Máme pro vás připravené informace, které by měl budoucí prvňáček a jeho rodiče vědět, než nastoupí do školy – jaké využíváme učební materiály, pomůcky pro 1. ročník, týdenní režim a náplň učiva, organizaci prvního školního dne, informace o školní jídelně, školní družině a mnoho dalších. Seznámíte se také s vedením školy a třídní učitelkou.

Budeme se na vás těšit.                     Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

Patnáctero pro prvňáčky:

1. Znám svoje jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.
  2. Umím se obléknout i převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby nikdo z mých kamarádů na mě nemusel čekat. Umím na tkaničce mašličku, aby mi boty držely na noze.
  3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky tam, kam patří, umím je vrátit tomu, od koho jsem si je půjčil.
  4. Dovedu kreslit tužkou a pastelkami i malovat barvami.
  5. Poznám barvu červenou, modrou, zelenou, žlutou, hnědou a černou.
  6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami s kulatou špičkou.
  7. Dovedu připravit svačinku na ubrousek a po jídle si umýt ruce.
  8. Dovedu poslouchat maminčino vyprávění se zájmem a v klidu.
  9. Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji povídám si o nich s rodiči.
  10. Do školní tašky si sám uložím věci a tašku umím sám přinést a odnést.
  11. Umím pozdravitpoděkovat za něco a požádat o něco.
  12. Umím se radovat z výhry a umím snést prohru.
  13. Dokážu poslechnout dospělého, abych nedělal nebezpečné věci.
  14. Dovedu se zeptat, když něco nechápu nebo něco nevím.
  15. Dokážu pomoci ostatním, když to potřebují.