Jak začlenit ukrajinské děti do školy (materiál MŠMT)

28.03.2022 19:31

Vážení zákonní zástupci žáků a přátelé školy,

přikládám zde podpůrný materiál z Minsterstva  školství, mládeže a tělovýchovy pro rodiče z Ukrajiny k začleňování jejich dětí do vzdělávacího systému České republiky. Materiál ve stručnosti popisuje • co má rodič přijíždějící do České republiky v prvních dnech s dětmi dělat (adaptace) • charakteristiku jednotlivých stupňů českého vzdělávacího systému • základní informace, postupy a termíny pro přijetí dítěte do jednotlivých stupňů vzdělávání. Pro lepší komunikaci s rodiči byl leták připraven jak v české, tak ukrajinské verzi. Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

Příručka_rodiče_cz.pdf

Příručka_rodiče_ukr.pdf

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode