Jarní týden ve školní družině a další hezké události v naší škole

01.04.2022 08:54

V týdnu od 21. – 25. 3. se ve družině uskutečnil tzv. „jarní týden.“. Děti si připomněly první jarní den, vyrobily si kopretiny, jarní věnečky a rozkvetlé stromy, kterými vyzdobily chodbu a šatny na malé škole.

V pondělí se zúčastnily poznávání jarních květin a ve středu v lesíku za velkou školou absolvovaly jarní bojovou hru.

Ve čtvrtek 24. 3. se první oddělení vydalo do místního kravína na exkurzi. Celý týden ukončily za téměř letního počasí páteční procházkou do polí v okolí Horní Rovně.        M. Sirová

Školní družina také navštívila Planetárium v Hradci Králové.

S jarem se přibližují i svátky jara (Velikonoce), na ně se také ve škole chystáme, a naši prvňáčkové už začali. Připomínáme, že v odděleních školních družin sbírají děti vejdunky a navlékají z nich řetěz.

První duben - Apríl - jsme si užili v akci Den naruby (výzva žákovského parlamentu - viz plakát níže). Zúčastnili se odvážlivci se smyslem pro legraci z řad žáků, ale i učitelů (J. Sevránková a I. Sedláčková). Moc děkujeme všem za smysl pro humor, odvahu a ochotu podpořit zajímavou akci. Jste bezva parta.                                                             Za ŽP Mgr. J. Balášová

Sledujte fotogalerii, postupně budeme vkládat další fotky.

Den naruby.pdf

 

 

 

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode