Kamarádi online

26.03.2019 09:51

V pátek 25. 3. se pro I. – V. ročník  uskutečnil program „Kamarádi online“. Lektor RNDr. Bc. Ludvík Hanák hovořil s žáky o třech důležitých tématech.

Nejprve o sociálních sítích a nebezpečích, která se v nich můžou skrývat, hlavně četování s neznámými lidmi. Žáci byli informováni, že přihlášení na sociální síť je možné až od 15 let.

Potom hovořil o hraní počítačových her, o závislostech na hrách, o placení her přes internet. Vysvětlil žákům, jak je lehké stát se závislým na hrách a jak se tomu bránit.

V poslední části svého vystoupení pohovořil o pravdivosti internetových zpráv a poradil dětem, že by si měly informace z internetu ověřovat v encyklopediích, kde jsou zprávy ověřeny.

Na závěr žáci hodnotili, zda je internet nebezpečný a dozvěděli se, že nebezpečné je nesprávné užívání internetu. Člověk, který ví, jak se chovat, není internetem ohrožen, a internet se tak stává jeho dobrým pomocníkem.           Mgr. M. Pekárková