Masopustní týden ve školní družině

28.02.2022 08:40

Týden od 21. 2.  jsme prožili v duchu masopustu. Masopust je období mezi svátkem Tří králů a Popeleční středou, kdy začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi. Nejvíce se slaví poslední tři dny. Říká se mu také ostatky, voračky, tancovačky či končiny. Pořádají se hostiny, zabíjačky, tancovačky a maškarní průvody. U nás se slaví již od 13. století.

A něco málo jsme si vyzkoušeli i ve školní družině. Povídali jsme si o masopustních zvycích, postavách, které nesmí chybět v masopustním průvodu, a zahráli jsme si i masopustní bojovku – plnění úkolů, rébusů, vyluštění tajenky.

Na tučný čtvrtek jsme měli malou zabíjačkovou ochutnávku – jitrnice, okurky, chléb.                                                                                                                                    Všechna tři oddělení vyráběla masky zvířátek z papírových tácků. Vše najdete ve fotogalerii.

                                                                                                     Vachová Daša

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode