Memento

20.11.2019 07:55

Dne 19. 11. 2019 se v budově sokolovny odehrál hodinový program „Memento“ (= pamatuj). Tento program slouží jako varování před drogami a jejich devastujícími účinky. Ovšem není to jen tak nějaká přednáška. Memento je původně kniha, která pojednává o životě postav, jimž se kdysi zdánlivě nevinná zkouška něčeho nového, drog, stala osudovou. Kniha je napsaná publicistou Radkem Johnem, který chtěl pozvednout důvěryhodnost svého příběhu tím, že si pod dozorem lékaře nechal píchnout pervitin, aby si navodil halucinace, a poznal tak na vlastní kůži to, o čem píše.

Dnešní program byl podán hranou formou. V tomto příběhu vystupovala hlavní postava Michal Otava, šestnáctiletý mladík žijící normálním životem, jenž se mu jednoho dne zhroutil život jako domeček z karet. Jak k tomu došlo? Zdánlivě neškodnou první dávkou drog. A jak to skončí? To případným zájemcům o tuto knihu a pořad neprozradíme.

Celkově se celý program podle nás, všech zúčastněných – žáků sedmé až deváté třídy, velmi povedl. Určitě jsme si z něj hodně odnesli a poučili se.

Rádi bychom touto cestou poděkovali pánům z umělecké agentury RAJCHA, která měla dnešní program „na svědomí“.

Daniela Klepalová, redaktorka časopisu Roveňské oko

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode