Mladý zahrádkář - celostátní kolo

24.06.2018 23:39
O víkendu 15. - 17. června se v Šumperku konalo celostátní kolo soutěže Mladý zahrádkář pod patronací Českého zahrádkářského svazu.
Okres Pardubice reprezentovala dvě děvčata - mladší kategorii Libuše Beránková ze ZŠ Komenského Holice a starší kategorii Dorothea Malinská z 8. ročníku naší školy, která obsadila v konkurenci 37 žáků z celé republiky krásné 13. místo. Blahopřejeme...
Součástí doprovodného programu byla také prohlídka historického centra města Šumperka, expozice o historii čarodějnických procesů na severní Moravě,  prohlídka renesančního zámku Velké Losiny a také nejstarší funkční ruční papírny ve střední Evropě ve Velkých Losinách.
Kromě soutěže se Dorča také v rámci doprovodného programu aktivně účastnila slavnostního zasazení pamětní lipy u příležitosti 31. ročníku této soutěžě a 100. výročí vzniku samostatného Československa. Děkujeme a děkujeme také za úspěšnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Sevránková

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode