Národní kolo soutěže Mladý zahrádkář 2019

19.06.2019 22:14

Tento víkend, tedy 14. – 16. 6., proběhlo v Praze národní kolo soutěže „Mladý zahrádkář“. 

Letos si postup do „nároďáku“ vybojovala opět Dorča Malinská z 9. třídy MZŠ DR a Maruška Popilková z 6. třídy ze ZŠ Horní Jelení. 

V pátek soutěžící čekalo zahájení v Městské knihovně poblíž Staroměstského náměstí, poté následovala dvouhodinová prohlídka památek Prahy s průvodcem. 

Druhý den byl o něco nabitější. Po shromáždění a seznámení s programem dne nastala samotná soutěž. Pro účastníky byl připraven vědomostní test (40 otázek) a poznávačka rostlin (40 vzorků). 

Doprovod z řadu učitelů nebo rodičů měl v této době možnost si prohlédnout botanickou zahradu, která patří SOŠ Jarov, jež převzala záštitu nad tímto národním kolem a v jejichž prostorách celá soutěž probíhala.

Odpolední program si mladí zahrádkáři mohli zvolit sami a to výběrem prohlédky jedné z botanických zahrad – BZ Trója nebo BZ Na Slupi. Ve vstupence do BZ Trója byla zahrnuta i prohlídka známého tropického skleníku Fata Morgana. 

Den byl jako každoročně zakončen vyhlášením výsledků soutěže. Po uvážení poroty bylo letos vyhlášeno pořadí u prvních 11ti soutěžících, všichni ostatní se umístili na krásném 12. místě. Každý soutěžící si odnesl drobné odměny a také dvě rostlinky v květináči. 

Protože jsem tento rok reprezentovala naši ZŠ naposledy, chtěla bych tímto článkem také poděkovat paní učitelce Sevránkové, která mě na této soutěži 5 let doprovázela a plně podporovala. Děkuji...

Dorothea Malinská, 9. roč.

 
 
 
 

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode