Návštěva Informačně poradenského střediska Úřadu práce Pardubice

19.12.2017 13:35

Návštěva Informačně poradenského střediska Úřadu práce Pardubice

V úterý 12. prosince 2017 navštívili žáci IX. třídy spolu s panem učitelem Tužilem IPS ÚP Pardubice. Po první vyučovací hodině odjeli linkovým autobusem do Pardubic na ÚP. Zde nás již čekala paní Mgr. Krejčíková, která všechny seznámila se situací na trhu práce Pardubického kraje (složení a struktura odvětví podniků kraje, zaměstnanost a nezaměstnanost obyvatel kraje, nedostatkové a vyhledávané profese zaměstnavateli, profese o které není zájem ze strany zaměstnavatelů). Žáci měli možnost využít materiály k volbě povolání v písemné, elektronické podobě – bibliotéka, videotéka se specifikací jednotlivých oborů, povolání. Mohli konzultovat vybrané obory s perspektivou studia či vyučení na středních školách či učilištích kraje a následného dalšího možného uplatnění v regionu. Žáci obdrželi nabídku – mohou si dohodnout test struktury zájmů v případě nerozhodnosti, který by je nasměroval do dalšího profesního života. Jedná se o složitější obdobu testu, který žáci dělali ve škole. Návštěva splnila účel – nerozhodnutým snad pomohla k rozhodnutí, rozhodnutým potvrdila vhodnost výběru. Po krátké zastávce na občerstvení se po 13. hodině všichni účastníci vrátili linkovým autobusem zpět do školy a pokračovali ve výuce. Věřím, že to pro nás všechny nebyl ztracený čas a pomohl žákům v nelehkém úkolu – dobře si vybrat učební či studijní obor a následnou profesi, která by jim byla blízká a ve které by se seberealizovali a byli spokojeni.

Mgr. Zdeněk Tužil

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode