Návštěva farmy U veselýho psa

22.03.2022 21:44

V pátek 18. 3. 2022 dopoledne jsme v rámci žákovského parlamentu (+ 5 vybraných žáků 4. třídy za odměnu) navštívili farmu U veselýho psa v Dražkově u Sezemic. Na této farmě její majitelé poskytují trvalý a dočasný domov zvířatům v nouzi, a to jak hospodářským, tak domácím. Viděli jsme zde mimo jiné slepou krávu Žůžlu nebo bláznivého pejska Milánka. Oba se těší ze života jako jejich zdraví spolubydlící.   Na farmě je trvale sedm psů (nikdo je nechce), dva poníci, dvě ovce, jedna mazlivá koza, prasátko Leontýnka a další - ti všichni jsou členy jedné velké zvířecí rodiny, žijící a pobíhající na společném dvorku. Našli zde domov po špatném zacházení nebo z jiných důvodů. Dočasně tu je vždy kolem 10 až 20 psů, kterým majitelé hledají domov a dávají do pořádku jejich fyzický a psychický stav. Každé zvířátko má své jméno, každé má svůj příběh. A hlavně má po všech svých útrapách šťastný život. My jsme jim přivezli dobroty, které jsme získali díky dobrým lidem v naší vánoční sbírce. Děkujeme moc vám všem, kdo jste sbírku podpořili. Děkujeme za to, že nám pomáháte pomáhat. Velmi si vážíme vaší součinnosti. Děkujeme též majitelům farmy za jejich čas nám věnovaný, pohostinnost a hlavně za jejich smysluplnou činnost. Podporujme dobré věci, buďme nápomocni! My v parlamentu si to uvědomujeme.

Za ŽP J. Balášová, garant

                                                                                                 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode