Nejnovější zprávy k situaci ve škole

24.06.2020 09:19

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,

máme čerstvé zprávy, že všichni zaměstnanci školy, kteří přišli do styku s učitelem druhého stupně pozitivním na covid 19 jsou v tuto chvíli negativní. Stále ale zůstávají do 2. 7. 2020 v karanténě.

Také žáci, u kterých výsledky testů již známe, jsou podle Krajské hygienické stanice v Pardubicích negativní.  Ještě čekáme na výsledky testů zbývajících žáků. Pevně věříme, že budou také negativní.

Pan učitel se nakazil mimo prostředí školy a díky dodržování hygienických a bezpečnostních nařízení ve škole (podle přicházejících výsledků testů) nikoho nenakazil.

Z bezpečnostních důvodů jsou ještě všichni, kteří přišli do přímého styku s panem učitelem, v karanténě.

Budova velké školy, kde se pan učitel dva dny v minulém týdnu vyskytoval, byla díky roveňským hasičům řádně vydezinfikována.

Vysvědčení bude v pátek 26. 6. od 7:35 předáno na malé škole všem žákům 1., 2., 3. a 4. třídy. Při předávání vysvědčení dle MŠMT může být přítomna celá třída (ne jen skupina maximálně 15 žáků jako doposud).

Známky jsou na ŠOL od pedagogické rady 22. 6., která proběhla korespondenční formou, řádně uzavřeny, takže se s nimi můžete seznámit. Žákům 5., 6., 7. A, 7. B a 8. třídy budou však vysvědčení předána až na začátku nového školního roku. Důvodem je karanténa pro vysvědčení důležitých aktérů.

Formu předání vysvědčení žákům 9. třídy zde ještě upřesníme. Záleží nám na vašich názorech a zajištění maximální bezpečnosti.

Vedení školy vám všem přeje hlavně pevné zdraví.

Mgr. Jarmila Michálková