Nocování na malé škole

27.06.2021 19:02

V pátek 25. 6., děti ze školní družiny z 1. oddělení spaly ve škole. Všichni jsme se sešli kolem 17. hodiny a společně jsme si nejprve připravili spaní v tělocvičně. Pak nás čekala spousta zábavy. Se vším mně pomáhala děvčata ze 4.třídy - Dája Kuklová a Natálka Herbstová. Na školní zahradě dívky připravily pro děti soutěž ve družstvech – sbírání kartiček. Potom už všichni měli hlad, a tak jsme si zapálili táborák a opékali buřty. S kytarou jsme se naučili písničku Strč prst skrz krk a už na nás čekaly noční hry. Nejprve si každý bez baterky musel dojít z tělocvičny na půdu pro dárek, který hlídal medvěd. Pak jsme odešli do alejky hrát na bludičky. Děti běhaly jako světlušky s baterkou a hledaly slova na stromech, z nich složily hádanku a musely ji vyřešit. Nakonec, o půlnoci, Ti odvážní mohli dojít na hřbitov a přinést knoflík. Pak jsme se uložili ke spaní.

Po ranní rozcvičce jsme uklidili tělocvičnu, vyhodnotili celou akci a rozdali si medaile. Děkuji maminkám za spoustu výborných dobrot, které nám připravily.                                                                               Vychovatelka D. Vachová

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode