Okresní kolo ve florbalu - dívky

12.12.2019 11:00

Dne 6. 12. 2019 se žákyně naší školy zúčastnily okresního kola ve florbalu v Pardubicích, do kterého postoupily jako vítězky holického regionu. Tým tvořily Valentýna Petráňová a Nela Johanová z 6. třídy, Rozálie Hájková ze 7. A, Nikola Umorčíková ze 7. B, Kateřina Jelínková z 8. třídy, Štěpánka Johanová, Eliška Hrochová, Tereza Jindrová, Barbora Štorková a Eliška Kopová z 9. třídy. 

S prvním zápasem se ZŠ Holubova pochopitelně dorazily také první nervy. I přes velký stres si celý tým plně důvěřoval. Podle toho děvčata hrála. V prvním klání zvítězila na plné čáře, to dodalo dívkám ještě více víry v sebe a hravosti, takže jako o život vrhaly pro výhru do dalších zápasů. V tom druhém s Opatovicemi i ve třetím se ZŠ Polabiny se vítězem stalo opět naše družstvo, ale do čtvrtého klání se ZŠ Studánka holky vstoupily již s mírným vyčerpáním. Přesto uhrály se remízu a díky tomu družstvo postoupilo do finále. 

Celý tým měl obrovskou radost a do rozhodujícího souboje nastoupila děvčata silně motivovaná vidinou sladkého vítězství. Zápas se ZŠ Ohrazenice se vyvíjel velmi napínavě, nakonec s těsným skóre, a to 1:0, naše družstvo obsadilo zlatou příčku. Radost dívek neznala mezí, užívaly si ten slastný pocit i gratulace soupeřů. 

Věříme, že nás holky budou výborně reprezentovat i v krajském kole, které se koná dne  9. 1. 2020 ve Svitavách. Budeme jim držet palce.

Dívkám i paní učitelce Ivě Vojtkové, která je připravovala, patří velký obdiv a ohromná gratulace.

 

Eliška Kopová, redaktorka časopisu Roveňské oko

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode