Olympiáda

14.06.2018 08:15

Ve dnech 4. 6. – 8. 6. se žáci naší školy úspěšně zúčastnili XVII. ročníku Olympiády žáků holického regionu. V pondělí, jak již bylo zmíněno, jsme získali hned dvě bronzové medaile a to ve volejbale dívek a fotbale chlapců.

V úterý byl na programu tenis, kde jsme získali další medaile. Štěpánka Johanová vybojovala 2. místo a Jan Jakoubek 3. místo. Ve čtvrtek se ve finále stolního tenisu opět utkali naši žáci Jan Jakoubek a Dominik Jelínek, Dominik získal první místo a Honza druhé.

Největší počet medailí jsme získali ve čtvrtek a v pátek v atletických disciplínách. Nejúspěšnější byli tito žáci: Eliška Kopová – 1. místo běh na 60m a 2. místo ve skoku dalekém, Filip Podaný – 2. místo běh na 60m a 3. místo ve skoku dalekém, David Kosina – 2. místo vrh koulí, Dorothea Malinská – 3. místo vrh koulí, Eliška Bílková – 3. místo běh na 60m. Celkově naše škola získala 13. medailí, což je historicky nejlepší výsledek. V pořadí škol jsme skončili na krásném 4. místě. Poděkování patří nejen vítězům, ale i ostatním, kteří na medaili nedosáhli, i když bojovali ze všech sil. Byli to: Bára Vinařová, Nella Mládková, Daniela Pelikánová, Bára Brandová, Tereza Melcová, Michaela Hrochová, Lucie Slezáková, Adam Šulc, Štěpán Sochor, Michal Chocholouš, Tomáš Čížek, Patrik Pinkas, Jakub Pinkas a Erik Betyár. Děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci.

Iva Vojtková, Dorothea Malinská

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode