Ošetřovné z důvodu uzavření škol (informace Ministerstva práce a sociálních věcí)

31.10.2020 20:27
Ošetřovné z důvodu uzavření škol od 14.10.2020
Ministerstvo práce a sociálních věcí i Česká správa sociálního zabezpečení na svých webových stránkách zveřejnili aktuální informace k tzv. krizovému ošetřovnému.
Na níže uvedených stránkách MPSV je k dispozici i videonávod pro zaměstnance, který obsahuje postup jak a kdy vyplnit žádost o krizové ošetřovné (např. žádost o toto ošetřovné za měsíc říjen, vyplňuje zaměstnanec nejdříve 1.11.2020).
https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne
https://www.cssz.cz/web/cz/-/zadat-o-osetrovne-bude-jednodussi-rodicum-staci-vyplnit-jediny-formular
https://www.cssz.cz/web/cz/-/pro-zamestnavatele-jak-spravne-predavat-podklady-k-osetrovnemu-a-ostatnim-davkam-s-vyjimkou-eneschopenky-
Dne 23.10.2020 ČSSZ zveřejnila v této souvislosti nový formulář pro rodiče:
"Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část", který je kombinací žádosti o ošetřovné a výkazu péče a nově bude mít jedinečné číslo a také nový formulář pro zaměstnavatele:
"Záznamy zaměstnavatele k žádosti o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení", který žádost rodiče doplňuje.
Zaměstnavatel převede žádost o ošetřovné do elektronické podoby a ověřeným způsobem ji zašle příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, a to buď samostatně či jako přílohu k tiskopisu Záznamy zaměstnavatele. Současně elektronicky odešle Přílohu k žádosti o dávku (NEMPRI). Upozorňujeme, že tiskopis "Žádost o ošetřovné..." stejně jako ostatní žádosti o dávky nesmí být odeslán jako příloha k příloze k žádosti.

Zákon o úpravách poskytování ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii a o změně zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů byl dne 30.10.2020 vydán ve Sbírce zákonů pod číslem 438/2020 Sb..

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode