Pasování na čtenáře

19.06.2021 17:24

Ve středu 16. června 2021 se konala významná akce. Naši prvňáci byli pasováni na čtenáře.

V 9 hodin jsme navštívili místní knihovnu v Horní Rovni, kde nás přivítal král Ota I. se dvěma krásnými princeznami. Prvňáci dostali několik úkolů, aby prokázali, že jsou hodni stát se čtenáři. Všechny úkoly zvládli na výbornou, odříkali společně čtenářskou přísahu a už samotnému pasování nestálo nic v cestě. Každý žáček před králem poklekl a král velkým mečem udělal z každého právoplatného čtenáře. Princezny následně každému předaly pamětní list a knížku jako odměnu.

Pro každého prvňáčka to byl krásný zážitek a věřím, že dodrží přísahu a budou pilně číst!             Mgr. Tereza Kaplanová

(nahlédněte do fotogalerie)

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode