Poděkování a další důležité informace pro výuku na dálku

22.03.2020 18:06

Vážení zákonní zástupci, milí žáci,

chtěla bych vám nejprve tlumočit pozdravy od všech pedagogů školy a naše velké přání, abychom byli všichni zdraví a vy, žáci, jste se mohli brzy vrátit do školních lavic.

Také děkujeme žákům i zákonným zástupcům za spolupráci, za pěkné reakce na naši snahu přehledně zasílat to, co bychom vyučovali ve školních lavicích i za všechny vaše reakce a nápady.

Víme, že pro vás není jednoduché se orientovat v zasílaném učivu, proto se neváhejte na nás obracet s dotazy, které se k vaší domácí práci váží. E-maily všech učitelů naleznete na webových stránkách v sekci O škole.

Některým z 5. až 9. ročníku jsem pomáhala oživit váš školní e-mail, který by mohl být důležitým kanálem pro naši společnou komunikaci. Máte-li s ním problém, napište na admin@zsdolniroven.cz. Žáci 1. – 4. ročníku školní e-maily založené nemají, protože předmět informatika je až od 5. ročníku.

Nikdo neví, jak dlouho toto mimořádně těžké období potrvá. Proto je důležité, abyste vy žáci, opravdu každý den do školy dělali co nejvíce z toho, co vám zasíláme.

Zákonní zástupci, vy prosím dohlédněte na to, aby se žáci snažili plnit naše pokyny, ale nebuďte nešťastní a ve stresu z toho, že žákům učivo nedokážete vysvětlit nebo už prostě nemáte energii a čas na to své děti učit. To určitě není naším cílem. Jde o to naučit děti být zodpovědnější a samostatnější a i když zvládnou jen část z toho, co po nich požadujeme, bude to mít smysl. Práce ve školách bude muset být po návratu žáků intenzívnější, nebudeme se bát, že by žáci byli o nějaké učivo ochuzení. My učitelé také chceme zadávat termínované a známkou hodnocené domácí úkoly, abychom měli zpětnou vazbu. Je proto potřebné naše pokyny na webu školy a na ŠOL bedlivě sledovat.

Děkuji vám všem předem za spolupráci, která má vést k tomu, aby vaše děti – naši žáci, byli vzděláváni i v této velmi složité době.

Přeji nám všem hlavně zdraví a snad brzké setkání opět v lepších časech.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode