Představení „Ještě se potkáme“ ve Východočeském divadle v Pardubicích

25.02.2019 08:41

Dne 18. 2. 2019 se naše škola, tedy její druhý stupeň, vypravila do Východočeského divadla v Pardubicích na divadelní představení mladé herecké skupiny „LAIK“. Hra s názvem „Ještě se potkáme“ se odehrává v přítomném světě v průběhu nacvičování Shakespearovy divadelní hry „Romeo a Julie“. Kromě herců, režisérky a jejích pomocníků je tu také postava, kterou budeme nazývat „On“. Ta se objevuje hned na začátku hry a poté několikrát v jejím průběhu. U „Něho“ bychom se mohli dohadovat, koho má představovat. Postava Terezy, režisérky, která zároveň učí děti hrát, má nevyřešený problém, který ji pronásleduje. Dále je tu dívka Zuzana, představitelka Julie, jež se zamilovala do svého učitele a zároveň Romea – Davida. Zuzanin příběh se svým způsobem protíná s příběhem Terezy. Postava „On“ se zdánlivě snaží pomoci Tereze s jejím problémem…

Divadelní hra se nám velice líbila, potlesk by si určitě zasloužila jak autorka příběhu, tak i herci sami.

Daniela Klepalová, redaktorka časopisu Roveňské oko

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode