Projekt Vánoce v naší škole

26.12.2021 20:52

Vážení rodiče, milí žáci, přátelé naší školy!                                                                                                                                                                                            Máme za sebou čtyři desetiny školního roku 2021 - 2022. Během tohoto období se uskutečnilo mnoho akcí, o kterých jsme vás průběžně informovali na našich stránkách. Velké množství akcí se událo v měsíci prosinci v rámci projektu Vánoce. Rády bychom zde některé zmínily.

Jsme všichni moc rádi, že jsme v této nelehké koronavirové době mohli uskutečnit mnoho předvánočních akcí. Můžeme říci, že se do projektu Vánoce zapojily všechny "složky" naší školy - třídy a jejich vyučující, školní družina, žákovský parlament, školní kuchyně a jídelna, pan školník a paní uklízečky. Třídní učitelé se svými žáky zdobili své třídy a připravovali se na společnou vánoční besídku.

Členové žákovského parlamentu si připravovali hlášení do školního rozhlasu na téma "Tradice a zvyky Vánoc netradičně" a dále organizovali sbírku pro útulek v Heřmanově Městci, vyzvali žáky k tvorbě vánočních přáníček pro seniory v moravanském Senior centru a na poslední den ve škole připravili pro zájemce soutěž nazvanou "Běh o vánoční zvoneček". Celý prosinec probíhala na 2. stupni Piškvorkiáda.                                                                               

V hodinách předmětu Školní časopis vznikalo 2. číslo časopisu Roveňské oko s vánoční tematikou. Některé třídy navštívily hrad Potštejn, na kterém se konala prohlídka hradu s vánočními motivy. Žáci 3. třídy si připravili s třídní učitelkou besídku pro rodiče, své vystoupení předvedli svým blízkým v místní sokolovně, a také ozdobili smrček u malé školy. Ve vestibulu velké školy předvedl své úžasné výrobky keramický kroužek!                                                    

V úterý 21. prosince paní kuchařky uvařily tradiční - pro většinu žáků -  oblíbené obědové menu - nudlovou polévku, vinnou klobásu s bramborovou kaší a kompot. Po odchodu žáků domů nastoupily paní uklízečky s panem školníkem, aby daly všechny třídy do pořádku a během vánočních prázdnin je připravily na 3. ledna.                                                                                                                                              

Mnoho akcí uskutečnila i naše aktivní školní družina, článek vedoucí školní vychovatelky Daši Vachové přikládám. Ke všem těmto akcím ještě probíhal plavecký výcvik 3. a 4. třídy každý čtvrtek. Také jsme stihli uskutečnit preventivní program nazvaný Sám sebou ve čtvrtek 16. 12. ve 4. a 8. třídě. Vyučující na 2. stupni museli suplovat za nemocné dvě paní učitelky.

Prosinec ve školní družině

Ve čtvrtek 9. 12. k nám přijelo divadélko Kozlík a zahrálo pěknou pohádku o Luciánkovi. Pohádka se nám moc líbila, děti si mohly zblízka prohlédnout krásné marionety. Ve čtvrtek 16. 12. první a druhé oddělení odjelo na výlet do Třebechovic pod Orebem na prohlídku úžasného Proboštova betléma. Viděli jsme tam i mnoho dalších krásných betlémů z různých materiálů. V pátek 17. 12. proběhla v tělocvičně společná vánoční besídka. Každé oddělení dostalo od Ježíška nové hračky. První oddělení vyrábělo perníčky, které jim paní asistentka doma upekla, a druhý den všechny snědly. Byly výborné. Keramický kroužek se pochlubil na výstavě na velké škole svými výrobky. Vše najdete ve fotogalerii. Děkuji rodičům za spolupráci a přeji krásné Vánoce a hlavně pevné zdraví do nového roku.               Vachová Daša

Bylo toho opravdu moc. Děkujeme všem zúčastněným za perfektní zvládnutí všech akcí! Odpočiňme si a načerpejme energii do nového roku, potřebujeme to všichni. Mějte se krásně a buďte zdraví a spokojení.        Mgr. J. Michálková, Mgr. J. Balášová

Ve fotogalerii najdete mnoho krásných fotografií.

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode