Projekt Velikonoce 2018

04.04.2018 23:42

Každoročně věnujeme pár dnů před velikonočními svátky tomuto projektu, který má na naší škole dlouhou tradici. Velikonoce "řešíme" v hodinách výtvarné a pracovní výchovy, ale i v hodinách jazyků, vlastivědy, zeměpisu nebo dějepisu. Přece všichni známe příběh s ukřižováním a zmrtvýchvstáním Ježíše Krista nebo jsme viděli sochy Moai na Velikonočním ostrově, umíme omalovat vajíčka a někteří možná i uplést pomlázku...
Poslední den před svátky pořádáme již tradiční "Barevný den". Každá třída na "velké škole" má vylosovanou svou barvu, která připomíná jeden den posledního postního týdne a také velikonoční kraslice. A do této barvy se většina žáků třídy ten den oblékne...
Letos jsme vynechali počítání oblečení a soutěž tříd, protože někteří žáci byli na lyžařském výcviku a určitě by jim to bylo líto.
Ale i tak můžeme prozradit, že "vyhráli" páťáci, protože nikdo z nich na sobě neměl jinou barvu než vylosovanou modrou, včetně třídní učitelky a asistentky...

Děkujeme všem, kteří se zapojili, děkujeme za pomoc s výzdobou školy a přejeme všem krásné a dlouho očekávané JARO.....

Mgr. Jana  Sevránková, Mgr. Jaroslava Balášová a členové žákovského parlamentu

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode