Projekt Velikonoce

25.04.2019 09:56
Období od začátku jara do velikonočních svátků jsme na naší škole opět trávili Projektem Velikonoce. Prolínal se jazykovými i výukovými předměty, ale hlavní soustředění bylo při výtvarné a pracovní výchově - velikonoční omalovánky, prostřihovánky, zdobené kraslice, zapichovátka do květináčů, barvení sádrových velikonočních odlitků, ale i  velikonoční quilling, což je technika spočívající ve stáčení a spojování úzkých proužků papíru, takže mohou vznikat 2D i 3D prostorové kompozice... Každý si vybral námět a techniku, která mu vyhovovala.
Snažili jsme se vyzdobit třídy, chodby školy i školní jídelnu. Na chodbě "velké školy" jsme umístili panel s informacemi o Velikonocích z různých pohledů - historických i zeměpisných. Víme, jak slaví Velikonoce britská královská rodina, kde leží Velikonoční ostrov i jak se nechávají dobrovolně ukřižovávat věřící na Filipínách. V některých třídách jsme si zkusili i velikonoční A-Z kvíz na TV Déčko ČT1.
Druhou výstavkou se připojil i keramický kroužek vychovatelky školní družiny Daši Vachové v přízemí "velké školy".
No a vyvrcholením byl tradiční barevný den, který má poslední den před velikonočními prázdninami již 15-tiletou tradici.
Fotografie můžete najít ve fotogalerii.
Děkuji všem žákům, kteří se zapojili s tvorbou i výzdobou školy.
Mgr. Jana Sevránková