Projektový den o obraně státu a významu armády

11.10.2017 23:02
V úterý 10. října se žáci naší školy zúčastnili projektu POKOS - Armáda České republiky (příprava obyvatel k obraně státu).
Pro žáky prvního stupně vyhlásilo Ministerstvo obrany ČR výtvarnou souttěž na téma armáda. Sešlo se přes 30 výkresů s nejrůznější vojenskou technikou (pozemní, leteckou i námořní). Zástupkyně z Ministerstva obrany vybraly a na malé škole odměnily 10 nejhezčích obrázků. Nechyběl přitom ani zástupce armády, který dětem předal odměnu.
Žáci 5.-9. ročníku měli celkem 4hodinový program, při kterém se třídy postupně vystřídaly na čtyřech stanovištích. Jedním byla prezentace s výkladem o významu a úkolech, které armáda v zemi plní, včetně fotografií a zážitků z vojenských misí v Afghánistánu.
Druhá část probíhala v tělocvičně sokolovny, kde speciálně vycvičená jednotka předváděla ukázky sebeobrany. Třetí část se zabývala problematikou ochrany před nebezpečnými látkami (chemické, radiační, biologické zbraně) a v poslední části se jednalo o teoretické i praktické znalosti poskytování první pomoci. Program byl doplňován krátkými videi, žáci si mohli zkusit masáž srdce i obvázání prostřelené končetiny, potěžkat si střelné zbraně i nasadit ochrannou masku.
Z každé přednášky si ti nejpozornější a nejaktivnější odnesli i drobné propagační předměty nebo doplňky s armádní tematikou (puzzle, omalovánky, čepice, peněženky, klíčenky).
Program se vydařil a všem se nám líbil.
Dorothea Malinská a Eliška Bílková, 8. roč. 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode