První pomoc v praxi

30.11.2021 19:46

V úterý 30. 11. 2021 se žáci osmé a devátých tříd zúčastnili besedy o problematice poskytování první pomoci. Dozvěděli se, jak ohlásit událost, jaká telefonní čísla volat, a proč je dobré mít v mobilním telefonu staženou aplikaci Záchranka. Hlavní náplní byly konkrétní příklady možných událostí, které mohou ohrozit zdraví i život kamaráda nebo jakéhokoliv člověka. Žáci si uvědomili nutnost vnímání problémových situací, které mohou vést ke vzniku úrazu, a jejich prevenci. Například úrazy doma nebo ve škole, popáleniny, dopravní nehody apod. Postupně si všichni zkusili resuscitaci na modelu dospělého člověka i dítěte. Nakonec žáci utvořili skupinky, v nichž si prakticky vyzkoušeli, co dělat při konkrétních úrazech. Na závěr byly zodpovězeny dotazy. Přednáška i osvojení praktických dovedností jsou důležité pro záchranu lidského zdraví a života. Je dobré opakovat podobné akce, aby si žáci tyto informace a dovednosti důkladně osvojili. Mgr. Markéta Kopová, garant akce

                                                                                           

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode