První pomoc – z pohledu žáků V. třídy

11.06.2018 22:29

V pátek 8. června jsme měli ve škole hodinovou  přednášku o první pomoci. Studenti Střední zdravotnické školy z Pardubic nám ukázali, jak správně poskytnout první pomoc. Na čtyřech stanovištích jsme dostávali různé informace. Seznámili jsme se s tím, jak správně použít obvaz. Dozvěděli jsme se, že největší kost v lidském těle je kost stehenní. Dlouhé kosti se nejsnadněji lámou, a tak vznikají nejčastěji zlomeniny. Viděli jsme, jak má vypadat správně vybavená lékárnička. Zkoušeli jsme masáž srdce a umělé dýchání. Fixovali jsme zlomeninu horní končetiny. Řekli jsme si, že zraněného člověka je potřeba zabalit do speciální fólie a vyčkat do příjezdu záchranky. Vyzkoušeli jsme si, jak volat záchranku, připomněli jsme si důležitá telefonní čísla. Studenti byli velice milí, moc hezky si s námi povídali. Moc se nám tato akce líbila a byli bychom rádi, kdyby se v budoucnu zopakovala. Věříme, že ze studentů budou úspěšné sestřičky a bratři, možná z některých i lékaři. Děkujeme.         

Hezké práce na dané téma napsali všichni tito žáci:  M. Janáček, Z. Švandová, D. Najč., K. Kaplanová, R. Hájková, J. Ryšavá. L. Fritsch, l. Jedlička, N. Umorčíková, A. Michálek, sourozenci Kočovi, D. Pamánek.         

Děkuji žákům za hezky vypracovaný zadaný úkol.                                Mgr. J. Balášová

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode