Rodiče, víte, jaké nápoje vaše děti konzumují?

07.12.2018 09:22

V naší škole je již roky zaveden pitný režim pro žáky. V jídelně školy jsou téměř celý den k dispozici žákům v rámci pitného režimu zdravé nápoje. Žáci nemusí této úžasné výhody využít, mohou si nosit vlastní nápoje. V poslední době však přibývá žáků, kteří pijí různé energetické nápoje. Někdo nevypije během návštěvy školy jen jeden, ale hned několik těchto povzbuzujících nápojů. Je známo, že energetické nápoje jsou nealkoholické nápoje, které obsahují stimulační drogu, v České republice téměř výhradně kofein. Mohou také obsahovat cukr či umělá sladidla, bylinné výtažky a aminokyseliny. Na žácích pak pozorujeme, že se nesoustředí, jsou neklidní, někdy podráždění, jindy se zase všemu a bezdůvodně smějí. V každém případě jim to v  procesu učení neprospívá. Rádi bychom proto, abyste se vy, jejich rodiče, zamysleli nad tím, co pije vaše dítě a zda si neničí bezdůvodně zdraví právě tímto způsobem. Děkujeme za vaše děti.      Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

www.zsf.jcu.cz/cs/zsf/journals/prevence-urazu-otrav-a-nasili-old/jednotliva-cisla-podle-rocniku/2010/2-2010/zdravotni-rizika-energetickych-napoju-full

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode