Rozhodnutí vlády - od 11.3.2020 je zákaz přítomnosti žáků ve škole

11.03.2020 11:36

Vzhledem k vážné situaci v souvislosti se šířením nebezpečného koronaviru v ČR dnes 10. 3. vláda ČR rozhodla o zákazu osobní přítomnosti žáků v základních školách.

Z tohoto rozhodnutí vlády vyplývá, že žáci naší školy od středy 11. 3. 2020 do odvolání nemohou chodit do školy, ale budou se učit formou samostudia a instrukcí od vyučujících prostřednictvím ŠOL a webových stránek školy. Obědy jsou od 11. 3. automaticky žákům odhlášeny (bohužel nemáme tušení do kdy zákaz potrvá). Zákonní zástupci žáků, kteří nemají přístup k internetu, budou informováni telefonicky. 

Jakou formu instruování žáků naše škola přesně zvolí, bude domluveno na mimořádné poradě pedagogických zaměstnanců školy v 8:00 dne 11. 3. Neboť není známo, do kdy zákaz přítomnosti žáků ve školách potrvá, je třeba, aby opravdu žáci zadané úkoly doma plnili a zákonní zástupci na práci žáků dohlédli. Je to jen v zájmu žáků samých. 

Přejme si všichni, aby nebezpečí, které velmi přísné rozhodnutí vlády vyvolalo, brzy pominulo. Buďme všichni zodpovědní a spolupracujme.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

Mimořádné opatření

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode